O Concello de Lugo pon en marcha o servizo nocturno de buses para as noites do 31 de decembro e 5 de xaneiro
# Luns, 31/12/2007
Un autobús urbano funcionará nas noites do 31 de decembro e do 5 de xaneiro, como un servizo especial nas festas de Nadal.
Achegará os barrios máis alonxados do centro nun percorrido dunha hora para evitar a mezcla de alcohol e conducción en datas tan sinaladas.
Esta iniciativa, que se puxo en marcha funciona noutras cidades co nome popular de Buho, realízase para evitar que todos os que consuman alcohol esas noites teñan que facer uso do coche particular.
O autobús terá un percorrido dunha hora de duración por toda a cidade con saída e chegada a Sindicatos. A intención é percorrer os barrios máis alonxados do centro.
O servizo do 31 e do 5 de xaneiro comezará ás once da noite (unha vez rematado o de día) e rematará ás ás 8:15 horas.
As paradas oficiais de bus urbanos coinciden co itinerario desta liña especial. Ademais, os billetes e as tarxetas teñen as tarifas habituais.
Itinerario e horarios de paso do servizo especial de Nadal
Ronda de la Muralla |
(Frente a Sindicatos) |
00.00 |
Avda. de La Coruña |
|
|
Avda.Coruña |
Frente a Plaza 1º de Mayo |
00.05 |
Garabolos |
Medusa |
|
Flor de Malva (Piringalla) |
Sto. Grial |
Piringalla |
00.10 |
Camiño Real (18 de Julio) |
Valle Inclán |
Esq. Con 18 de Julio |
00.15 |
C/ de Los Guardias |
Lamas de Prado |
Castiñeiro |
00.20 |
Alfredo Brañas |
Avda. Breogán |
Rua Saude C/ Bidueiro |
Frente Hospital Xeral |
00.25 |
Avda de las Américas |
Fonte Dos Ranchos |
Plaza Ejercito Español |
00.30 |
C/ Chantada |
Puerta del Hospital |
Hogar Sta. María |
Ronda Muralla |
Puerta Santiago |
C/ Villalba |
Esq. Ronda de la Muralla |
00.35 |
R. Ferreiro |
Armónica |
Aviación Española |
Frente Ambulatorio Fingoy |
00.40 |
Alfonso el Sabio |
Estrada da Granxa |
Avda. Carvalho Calero |
Esquina R. De Magoy |
00.45 |
Avda. Pablo Iglesias |
Avda. de Madrid |
Ronda Xose Castiñeira |
Esquina Avda. Madrid |
00.50 |
Ronda de As Fontiñas |
Estación de Ferrocarril |
Entrada C/ San Eufrasio |
00.55 |
Rua Castelao |
Ronda da Muralla |
(SINDICATOS) |
00.00 |
Frecuencias: Cada hora
Paradas: Todas as paradas oficiais “bus urbano” coincidentes no itinerario indicado
Días e horarios en que se realizará o servizo NocturnoDía 31 Luns De 00.45 H. ata 08.15 da mañá
O día de Fin de Ano o inicio do servizo será ás 0.45 h. en Carvahlo Calero, parada de bus que coincide con Ronda Magoy e Estrada da Granxa .
Día 5 Sábado De 23.00 H hasta 06.00 de la mañana
Nota: O especial nocturno de
“fin de ano” estará en servizo ata as
08.15 horas da mañá que entran en servicio las líneas habituales diurnas.
Compartir: