Cargando....
Concello de Lugo
14/10/19
NOVAS
Escoita esta páxina

Lugo acolle o XXXIII Campionato de España Xuvenil Feminino de Voleibol


# Venres, 23/04/2010
A competición terá lugar entre o 28 de abril e o 2 de maio

Imaxe Asociada

O Concelleiro de Deportes, José Manuel Díaz Grandío, Antón Veiga en representación da Área de Deportes da Deputación Provincial, José Bouza, Ana Bouza e Coté Bouza do Club Voleibol Emevé, e José Manuel en representación da Xunta de Galicia, presentaron o XXXIII Campionato de España Xuvenil Feminino que se celebrará do 28 de abril ao 2 de maio na cidade.

O Concelleiro indicou que "é unha satisfacción acoller esta competición tan importante, e non só a nivel deportivo, senón tamén dende o punto de vista da hostalería da cidade".

Díaz Grandío resaltou que "a celebración deste campionato en Lugo permitirá ver aos futuros deportistas da élite do voleibol dos vindeiros anosnas instalacións da Casa do Deporte e do Pavillón Municipal".

É a segunda vez que a cidade acolle unha competición desta categoría, xa que o ano pasado celebrárase o campionato masculino.

No campionato participarán un total de 24 equipos de toda España, tres deles galegos (un da Coruña e dous de Lugo).

Os partidos desenvolveranse en dous emprazamentos: no Pavillón da Casa do Deporte e no Pavillón Municipal dos Deportes.

 

1ª FASE

28.04.2010
Pabellón Municipal de Deportes - Pista nº 1

Grupo B

09:30

IBSA CV La Caja de Canarias

0

-

-

-

Getxo

0

-

-

-

Grupo C

11:00

UVA Miguel de Cervantes

0

-

-

-

Hostal El Botero Voley Haro

0

-

-

-


Grupo A

12:30

Emevé Laboratorios Nupel

0

-

-

-

Cuadrado Duque

0

-

-

-



Grupo B

16:00

Getxo

0

-

-

-

Sagrados Corazones

0

-

-

-

Grupo C

17:30

Hostal El Botero Voley Haro

0

-

-

-

C.V. Cide

0

-

-

-


Grupo A

19:00

Cuadrado Duque

0

-

-

-

Nuestra Señora de la Luz

0

-

-

-


Pabellón Municipal Casa do Deporte - Pista nº 2

Grupo B

09:30

Duplicat Artá

0

-

-

-

Sagrados Corazones

0

-

-

-

Grupo C

11:00

Xacobeo 2010 Ribeira Sacra

0

-

-

-

C.V. Cide

0

-

-

-


Grupo A

12:30

Aule

0

-

-

-

Nuestra Señora de la Luz

0

-

-

-



Grupo B

16:00

IBSA CV La Caja de Canarias

0

-

-

-

Duplicat Artá

0

-

-

-

Grupo C

17:30

UVA Miguel de Cervantes

0

-

-

-

Xacobeo 2010 Ribeira Sacra

0

-

-

-


Grupo A

19:00

Emevé Laboratorios Nupel

0

-

-

-

Aule

0

-

-

-

Pabellón Municipal Casa do Deporte - Pista nº 3

Grupo D

09:30

Feel Volley Alcobendas

0

-

-

-

Cecell

0

-

-

-

Grupo E

11:00

La Caja CV C.C. 7 Palmas

0

-

-

-

C.V. L,Illa Grau

0

-

-

-


Grupo F

12:30

C.V. Leganés

0

-

-

-

C.V. Elche

0

-

-

-



Grupo D

16:00

Cecell

0

-

-

-

Grupo Gervasport "A"

0

-

-

-

Grupo E

17:30

C.V. L,Illa Grau

0

-

-

-

C.V. Vall D,Hebrón

0

-

-

-


Grupo F

19:00

C.V. Elche

0

-

-

-

Zalaeta

0

-

-

-

Pabellón Municipal Casa do Deporte - Pista nº 4

Grupo D

09:30

CAI VB Teruel

0

-

-

-

Grupo Gervasport "A"

0

-

-

-

Grupo E

11:00

Cantabria Infinita

0

-

-

-

C.V. Vall D,Hebrón

0

-

-

-


Grupo F

12:30

Estuaria Ortopedia Gordillo

0

-

-

-

Zalaeta

0

-

-

-



Grupo D

16:00

Feel Volley Alcobendas

0

-

-

-

CAI VB Teruel

0

-

-

-

Grupo E

17:30

La Caja CV C.C. 7 Palmas

0

-

-

-

Cantabria Infinita

0

-

-

-


Grupo F

19:00

C.V. Leganés

0

-

-

-

Estuaria Ortopedia Gordillo

0

-

-

-

29.04.2010
Pabellón Municipal de Deportes - Pista nº 1

Grupo B

09:30

Sagrados Corazones

0

-

-

-

IBSA CV La Caja de Canarias

0

-

-

-

Grupo C

11:00

C.V. Cide

0

-

-

-

UVA Miguel de Cervantes

0

-

-

-


Grupo A

12:30

Nuestra Señora de la Luz

0

-

-

-

Emevé Laboratorios Nupel

0

-

-

-

Pabellón Municipal Casa do Deporte - Pista nº 2

Grupo B

09:30

Duplicat Artá

0

-

-

-

Getxo

0

-

-

-

Grupo C

11:00

Xacobeo 2010 Ribeira Sacra

0

-

-

-

Hostal El Botero Voley Haro

0

-

-

-


Grupo A

12:30

Aule

0

-

-

-

Cuadrado Duque

0

-

-

-

Pabellón Municipal Casa do Deporte - Pista nº 3

Grupo D

09:30

Grupo Gervasport "A"

0

-

-

-

Feel Volley Alcobendas

0

-

-

-

Grupo E

11:00

C.V. Vall D,Hebrón

0

-

-

-

La Caja CV C.C. 7 Palmas

0

-

-

-


Grupo F

12:30

Zalaeta

0

-

-

-

C.V. Leganés

0

-

-

-

Pabellón Municipal Casa do Deporte - Pista nº 4

Grupo D

09:30

CAI VB Teruel

0

-

-

-

Cecell

0

-

-

-

Grupo E

11:00

Cantabria Infinita

0

-

-

-

C.V. L,Illa Grau

0

-

-

-


Grupo F

12:30

Estuaria Ortopedia Gordillo

0

-

-

-

C.V. Elche

0

-

-

-



Escoitar audio:


Compartir:
Facebook Del.icio.us My Yahoo Technorati Meneame Wikio
RSS                                      Plan Avanza,Abre fiestra nova Instituto de Crédito Oficial,Abre fiestra nova