Cargando....
Concello de Lugo
18/11/19
NOVAS
Escoita esta páxina

O Campionato Galego de Clubes de atletismo nas categorías cadete e xunior vaise celebrar este sábado en Lugo


# Mércores, 07/09/2011
As probas terán lugar nas pistas municipais Gregorio Pérez Rivera
O equipo Lucus Caixa Rural Galega presentará equipo en todas as categorías


Lugo será a sede do Campionato Galego de Clubes de atletismo nas categorías cadete e xunior, que se vai celebrar o vindeiro sábado, día 10 de setembro nas pistas municipais de atletismo Gregorio Pérez Rivera.

O equipo Lucus Caixa Rural Galega presentará equipo en todas as categorías, e será o único equipo galego, xunto co Ourense Academia Postal, que presenta catro equipos.

Esta competición servirá como preparación da Fase do Campionato de España de Clubes nos que tomará parte o Lucus cos seus equipos, cadete feminino, xunior feminino e masculino, a disputar a finais de mes, o cadete en Valladolid o 24 de setembro e os xunior o día 1 de outubro en León.

HORARIOS CADETE
HORARIOS XUNIOR

Na categoría cadete masculino, participan:
- Ourense At. Academia Postal.
- Franciscanos Lugo.
- Ría Ferrol Concepción Arenal.
- ADAS (O Barco).
- AVA (Vigo).
- Lucus Caixa Rural Galega.

O equipo estará composto polos seguintes atletas:

Victor de las Cuevas - Ga-20462 - 100 m.l.
José Hermida Salgado - Ga-20437 - 300 m.l.
José Hermida Salgado - Ga-20437 - 600 m.l.
Pablo Barja Fernández - A-10789 - 1.000 m.l.
Anton Rouco Rivas - Ga-20420 - 3.000 m.l.
Iago Nuñez Lugilde - A-10798 - 100 m.v.
Iago Nuñez Lugilde - A-10798 - 300 m.v.
Alberto Blanco Méndez - Ga-20404 - Obstaculos
Brais Parga Maseda - Ga-20415 - Altura
Brais Parga Maseda - Ga-20415 - Pértiga
Victor de las Cuevas - Ga-20462 - Longitud
Alberto Blanco Méndez - Ga-20404 - Triple
Alberte Bouso García - Ga-20436 - Disco
Alberte Bouso García - Ga-20436 - Martillo
Noé Vila Muñoz - Peso
Noé Vial Muñoz - Jabalina
Duarte Traseira Santin - Ga-20464 - Marcha
4x100
4x300

Na categoría cadete feminino, participan:

- Ourense At. Academia Postal.
- Cuntis.
- Ría Ferrol Concepción Arenal.
- Atletismo Vila de Cangas.
- Lucus Caixa Rural Galega.

O equipo estará composto polos seguintes atletas:

Patrica Carballo Penas - Ga-20509(COCO) - 100 m.l.
Raquel Cabanas Marzabal - Ga-20405 - 300 m.l.
Carla Gallo Marcos - 600 m.l.
Maria Lence Burgos - Ga-20411 - 1.000 m.l.
Lara Corral Quebrada - Ga-20461 - 3.000 m.l.
Alicia Casanova Adan - Ga-20407 - 100 m.v.
Carla Gallo Marcos - GA-20403 - 300 m.v.
Ines Ramil Vazquez - Ga-20534 (Naron) - Obstaculos
Sara Pino Fernández - Ga-20417 - Altura
Alicia Casanova Adan - Ga-20407 - Pertiga
Carmen Cacharrón Rodriguez - Ga-20406 - Longitud
Patrica Carballo Penas - Ga-20509(COCO) - Triple
Carmen Latas Prieto - Ga-20434 - Disco
Carmen Latas Prieto - Ga-20434 - Peso
Rocio Arrojo Fernández - GA-20403 - Martillo
Carmen Cacharrón Rodriguez - Ga-20406 - Jabalina
Maria Abeledo Manteiga - Ga-19900 (NAron - Marcha
4x100
4x300

Na categoría xunior masculino, participan:

- Ourense At. Academia Postal.
- Sociedad Gimnástica de Pontevedra.
- Atletismo Narón
- ADAS (O Barco).
- Celta Atletismo.
- Atletismo Vila de Cangas.
- Lucus Caixa Rural Galega.

O equipo estará composto polos seguintes atletas:

Juanjo del Rio Ruiz Guimenez - Ga-19561 - 100 m.l.
David Méndez Torres - Ga-20413 - 200 m.l.
Juanjo del Rio Ruiz Guimenez - Ga-19561 - 400 m.l.
Jacobo Gómez Sesar - Ga-19580 - 800 m.l.
Borja Traseira Santin - Ga-17674 - 1.500 m.l.
Brais Freire Suarez - Ga-19554 - 3.000 m.l.
Sergio vega González - Ga-17692 - 110 m.v.
Ricardo Fernandez García - Ga-17663 - 400 m.v.
Iago Dieguez Porto - Ga-17662 - Obstaculos
Miguel Pérez Vázquez - Ga-20416 - Altura
Pablo Modia Rodriguez - Ga-20425 - Pértiga
Pablo Modia Rodriguez - Ga-20425 - Longitud
Sergio vega González - Ga-17692 - Triple
Ignacio José Castro Fernández - Ga-20438 - Peso
Ignacio José Castro Fernández - Ga-20438 - Martillo
Andrés Esteban Dominguez - Ga-19563 - Jabalina
Ivan Rey Lugilde - Ga-20419 - Disco
Anton López Reboiro - Ga-17664 - Marcha
4x100
4x400

E, finalmente, na categoría xunior feminina, participan:

- Ourense At. Academia Postal.
- Olimpico de Vedra.
- Atletismo Femenino Celta
- ADAS (O Barco).
- Lucus Caixa Rural Galega.

O equipo estará composto polos seguintes atletas:

Miriam López Vila - Ga-17665 - 100 m.l.
Nerea Darriba Rodriguez - Ga-19559 - 200 m.l.
Estefania López Cancio - Ga-19542 - 400 m.l.
Paula Ferreiros Fernández - Ga-17683 - 800 m.l.
Sandra Fernandez García - Ga-20426 - 1.500 m.l.
Alicia Merino Pérez - Ga-17667 - 3.000 m.l.
Sonia Beceiro Fernandez - Ga-17542 (Naron) - 100 m.v.
Alva Vázquez Seijas - Ga-19509 - 400 m.v.
Tamara Aguiar Camba - Ga-20401 - Obstáculos
Paula Ferreiros Fernández - Ga-17683 - Altura
Sandra Fernandez García - Ga-20426 - Pértiga
Marta Lolo Bello - Ga-19954 (COCO) - Longitud
Marta Lolo Bello - Ga-19954 (COCO) - Triple
Sonia Beceiro Fernandez - Ga-17542 (Naron) - Peso
Natalia Liste Mallo - Ga-17157 (Naron) - Jabalina
Tatiana Legaspi Dias - Ga-17549 (Naron) - Disco
Alicia Freije Ferreiro - Martillo
Antia Balbás González - Ga-20454 - Marcha
4x100
4x400




Compartir:
Facebook Del.icio.us My Yahoo Technorati Meneame Wikio
RSS                                      Plan Avanza,Abre fiestra nova Instituto de Crédito Oficial,Abre fiestra nova